Search

خدمت اجتماعی سلامت در روستای کم‌برخوردار جوادآباد ورامین

به گزارش روابط عمومی شرکت برکت‌تل؛ اردوی جهادی پزشکی و دندانپرشکی با همکاری تیپ جهادی مستضعفین و گروه جهادی میثاق و حمایت شرکت برکت تل در روستای جوادآباد شهرستان ورامین استان تهران در سوم الی پنجم خرداد ماه جاری برگزار و حدود ۲هزار و ۵۰۰ خدمت ارائه شد.

باز هم در گوشه‌ای از این سرزمین، مِهربانی لبخند بر لبان مردم آورد کسانی که در سخت‌ترین شرایط به سر می‌برند، مهر به انسان‌هایی که شاید حتی برای درمان نمی‌توانند هزینه کنند و سالی یکبار هم به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند.

اگر چه زندگی همیشه بر وفق مرادشان نیست اما گاهی یک سری اتفاقات همچون استقرار گروه‌های جهادی درمانی رایگان، سلامت را برایشان به ارمغان می‌آورد.

نیروهای داوطلب جهادی هرگز کار را رها نمی‌کند

از طرفی نیروهای داوطلب جهادی با پذیرفتن شرایط سخت حضور در اردوها، امکان بروز هر نوع سانحه و اتفاق در مسیر و حین کار، صرفاً برای ارائه خدمت به مردم، پا در این عرصه گذاشته و هرگز کار را رها نمی‌کنند.
اردوی جهادی پزشکی و دندانپرشکی با همکاری تیپ جهادی مستضعفین و گروه جهادی میثاق و حمایت شرکت برکت تل در روستای جوادآباد شهرستان ورامین استان تهران در سوم الی پنجم خرداد ماه جاری برگزار شد. اعضای گروه به مردم شریف این روستا حدود ۲هزار و ۵۰۰خدمت جهادی پزشکی و دندانپزشکی ارائه کردند.
ورامین در گذشته از پرجمعیت‌ترین و وسیع‌ترین شهرستان‌های استان تهران بود که با تقسیمات کشوری چند ساله اخیر تبدیل به یک شهرستان و یک بخش شده است.
 

شهر جواد‌آباد با وجود فاصله کم با شهر تهران از کمبودهای اساسی و محرومیت رنج می‌برد

این شهر حدود ۱۲هزار نفر جمعیت بومی دارد و به همین میزان هم مهاجر اتباع دارد و در مجموع با روستاها جمعیت ۳۵هزار نفره را در خود جای داده است. این روستا یکی از مناطق مهم از لحاظ تامین و تولید مواد غذایی و همچنین تولیدات صنعتی و گردشگری محسوب می‌شود اما متاسفانه دچار محرومیت‌های زیادی است که یک علت آن مهاجرپذیر بودن آن است.
در شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریه واقع در این بخش صادرات قابل توجهی به نقاط مختلف دنیا انجام می‌شود. مردم بخش جوادآباد و روستاهای هم‌جوار در قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ نقش بسیار پررنگی ایفا کردند و در جنگ تحمیلی نیز با جان‌فشانی و حضور در جبهه‌های جنگ از انقلاب اسلامی دفاع کردند.
در حال حاضر مرکز درمانی این روستا به علت وجود جمعیت زیاد، پاسخگوی نیاز بیماران نیست از طرفی مردم منطقه برای پرداخت هزینه‌های درمان مشکل دارند، از این رو اینجا انتخاب گروه‌های جهادی بود.خوشبختانه در این اردوی سه روزه خدمات پزشکی و دندانپزشکی بیشتر در حوزه مادر و کودک به مراجعین به‌صورت رایگان به مردم ارائه شد.
 

گزارش تصویری 

ویدئو کلیپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *